LaTeX

LaTeX, akademik çalışmalarınızın yüksek kaliteli dizgesel bir görünüme ve baskıya sahip olmasını sağlar. Herhangi bir bilim dalında yazacağınız tez, makale, ödev veya raporunuzun özellikle tablolar, formüller içeren çalışmalarınızda daha iyi çıktılar verir. Çalışmanızda İçindekiler veya Kaynakça ile ilgili herhangi bir problem yaşamadan çalışmanıza yoğunlaşabileceksiniz. Aşağıda örnek bir akademik metnin MS Word ve LaTeX çıktısını inceleyerek aradaki farkı gözlemleyebilirsiniz.

Örnek Word Çıktısı

MS Word kullanarak yazdığınız belgelerin görünümüne çok hükmedememekteyiz. Bir şeyleri değiştirmeye çalıştığımızda tablolar, sayfa numaraları veya kaynakçada bozulmalar olmaktadır. Bu durum da zaten stresli bir iş olan tez yazma sürecini daha stresli bir hale getirmektedir.

Örnek LaTeX Çıktısı

Soldaki örnek çalışmayı eğer LaTeX‘de yazmış olsaydık yukarıdaki gibi bir görünüme sahip olacaktı. Okuduğunuz akademik makalelerin büyük bir kısmı LaTeX‘le hazırlandığı için göze daha iyi gözükmekte ve yüksek baskı kalitesine sahip olmaktadırlar.

Referanslar sayfamızda daha önce tezlerini ya da makalelerini LaTeX’e çevirdiğimiz yazarların çalışmalarını ilettikleri dergilerin, konferansların ve okulların isimleri bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, bu dergilerden birisine makalenizi LaTeX formatında göndermek için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Whatsapp'ı Aç!
💬 Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?